Asijské POTRAVINY

Recepty

Asijské kuchyně

Vietnamské letní závitky

Průhledné balíčky z rýžového papíru jednoznačně patří k vietnamské klasice. Letní závitky se jednoduše připravují, podávají se jako předkrm.  Kromě letních závitků existují i smažené jarní závitky, jejichž příprava je o něco složitější, a balíčky se po naplnění ještě smaží. Léto si ale žádá lehkost...


Hovězí polévka PHỞ BÒ

Phở bò - vietnamská nudlová polévka s vařeným hovězím masem je jedna ze známých phở, kterou můžete ochutnat ve Vietnamu či pokusit ji uvařit sami doma. Phở bò je ve Vietnamu oblíbenější na severu a často je dochucována různými přísadami. Tamní lidé se ji rádi podávají jako snídani anebo hlavní jídlo. Nejlépe chutná s  čestvou papričkou, limetkou a čerstvými bylinkami.


Kuřecí polévka PHỞ GÀ

Phở gà - vietnamská kuřecí polévka je jedním z nejznámějších vietnamských jídel. Je oblíbená zejména v severní části Vietnamu. V jižněji položených oblastech ji samozřejmě najdete také, ale není tam rozšířena tak hojně. Pokud byste rádi poznali její nezaměnitelnou chuť, tak se budete muset vypravit do Hanoje. Ti z Vás, kteří se tam zrovna nechystají, ji mohou uvařit doma.


Smažené jarní závitky

Smažené jarní závitky patří k nejoblíbenějším vietnamským specialitám. Můžete je ochutnat skoro v každé asijské restauraci. Jarní závitky můžete také zkusit připravovat doma. Ingredience jako skleněné nudle, jidášovo ucho či rýžové papíry se prodávají v obchodních řetězcích Kaufland, Tesco.... nebo na asijském trhu.